II Bieg Aleksandrowski

15 sierpnia 2014 roku, o godzinie 15.00 w ciepłe, letnie popołudnie wystartował II Bieg Aleksandrowski z okazji Święta Wojska Polskiego. Zawody rozpoczynały się i kończyły na terenie pięknie odnowionego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR – Aleksandrów Łódzki). Trasa wiodła ulicami Aleksandrowa, granicą Łodzi i nowego osiedla „Zielony Romanów”, Rąbieniem z jego ocienionymi alejami, tuż obok rezerwatu torfowego i ponownie Aleksandrowem Łódzkim, tworząc ciekawą i zróżnicowaną pętlę. Do pokonania było równe 10 kilometrów. Dla uczestników zamieszkujących te rejony było to podwójne święto – uhonorowanie codziennych biegowych ścieżek oraz podzielenie się nimi z kolegami i koleżankami z Łodzi i okolic.

Nasza grupa biegowa AGB – Active Runners wystartowała w ośmioosobowym składzie. Dla mnie był to już drugi zaliczony bieg aleksandrowski, ale pierwszy w tak sympatycznym, wspólnym gronie. Choć poznaliśmy się w Rezerwacie Torfowym jesienią ubiegłego roku, symbolicznie określam ten bieg jako podsumowanie naszych całorocznych spotkań. Zawody udały się zarówno pod względem towarzyskim, jak i sportowym. Ja zrobiłam upragnioną „życiówkę”, Ewa bardzo udanie zadebiutowała, a uśmiechy na mecie pokazały naszą radość z ukończenia zawodów. Darek z numerem 1 na piersi nie miał wyjścia, musiał zrobić dobry czas! I tak też się stało, był on w naszym gronie najszybszym zawodnikiem. A jednak mimo gorszego tempa, to ja stanęłam na podium. W swojej kategorii wiekowej zajęłam 2 miejsce i zdobyłam swój pierwszy prawdziwy puchar! Konrad choć nie pobiegł, wspierał nas dobrym słowem na ostatnich metrach przed metą. Każdy doping się liczy! Mam nadzieję, że pozostali bawili się równie dobrze i że w przyszłym roku stawimy się na starcie w jeszcze większym składzie. Dziękujemy organizatorom za całą imprezę, zamówienie dobrej pogody oraz pyszne pomarańcze na mecie… Podobno były też banany, ale nie dane mi było spróbować!

Nasi zawodnicy z numerami: Dariusz Andrzejczak – 1, Paweł Walaszek – 6, Jadwiga Szczepaniak – 7, Krzysztof Danych – 32, Tatiana Gorska-Nowak – 63, Marcin Kozanecki – 72, Ewa Celmer – 130, Marcin Jakubowski – 168


Autorem zdjęć jest Maciej Nowosławski