Ultramaraton do Gorących Źródeł

Zdarza się, że maraton to za mało.

Zwłaszcza w sezonie zimowym wycieczek biegowych, kiedy spotyka się grupa pasjonatów dłuższych dystansów.

Oczywistą inspiracją imprezy jest Ogólnopolski Ekologiczny Bieg Do Gorących Źródeł na 10km, który co roku w listopadzie przyciąga do Uniejowa ponad tysiąc biegaczy.

My nasz Ultramaraton do Gorących Źródeł postanowiliśmy wydłużyć do 47km, tyle ma bowiem trasa którą pobiegniemy z Aleksandrowa Łódzkiego przez Rudę Bugaj, Stare Krasnodęby, Dalików, Wilkowice i Kobylniki, aż do mostu na Warcie przy termach w Uniejowie gdzie planujemy się zregenerować (trasy na stronie: http://goo.gl/YXkDZQ).

Start w niedzielę 6 marca o godz. 8:00 na rynku w Aleksandrowie Łódzkim. W Uniejowie planujemy być około godz. 13:00.

Impreza ma charakter towarzyski, ścigać się nie będziemy i cały dystans planujemy pokonać w jednej grupie. Tempo spokojne (~6 minut/km) i liczne przystanki regeneracyjne po drodze. Opłaty startowej nie ma, ale każdy musi zabezpieczyć sobie prowiant na trasę we własnym zakresie.

Kto nie czuje się na siłach przebiec całości może skrócić dystans do ~18km (Dalików) lub 30km (Wilkowice), albo towarzyszyć nam na rowerze. W każdej chwili można do nas dołączyć lub wrócić do Aleksandrowa. Obiecujemy, że nikogo na trasie samego nie zostawimy.

Powrót z Uniejowa będziemy organizować, szczegółów należy szukać na stronie wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/193142914375226/